معجزات و کرامات

توسل به حضرت ابوالفضل و معافیت از سربازی طاغوت

حقیر چند سالی است که جهت تبلیغ در ماه مبارک رمضان و محرم و صفر و فاطمیه به منطقه پاکدشت و گلزار ورامین میروم. و کراماتی را از حضرت ابوالفضل العباس ((ع)) نقل میکنم، تا این که:
روزی حاج علی محمدی که اصالتا از بادرود کاشان و ساکن گلزار ورامین است. کرامتی برایم نقل کرد که در این جا نقل میکنم:
ناگفته نماند که ایشان از خادمین و ارادتمندان به حضرت اباعبدالله الحسین و حضرت ابوالفضل العباس ((ع)) است به طوری که به محض شنیدن اسم آنها اشکش جاری میشود.
ایشان هر ساله در ظهر عاشورا، سفره اطعام گستردهی دارد که صدها نفر را غذا میدهد، میگوید: هر چه هم به این جمعیت اضافه شود هرگز غذا کم نمیآید. چون مربوط به ما نیست، مربوط به خودشان (امام حسین و حضرت ابوالفضل
[صفحه ۴۴۱]
(ع)) است. جالبتر این که ایشان میگوید: حتی گوسالهای که به نام نامی امام حسین ((ع)) بزرگ میکنم و در بین دیگر گوسالهها است رشد عجیب و غریبی دارد با آنکه جای نگهداری و غذایشان یکی است.
و اما کرامت:
نامبرده گوید: در سال ۱۳۵۰ شمسی بود که قرار شد مرا به خدمت سربازی ببرند، از آن جایی که من نمیتوانستم به سربازی و خدمت طاغوت بروم چندین ماه بود که دائما به حضرت ابوالفضل العباس ((ع)) متوسل میشدم. تا این که شبی در عالم خواب دیدم در روستای «تیجن» که از توابع ورامین است هستم. دیدم صحنه کربلا برقرار است، خیمهها برپا شده و امام حسین ((ع)) جلو خیمهها قدم میزند. جلو رفتم و خودم را روی قدم مبارک حضرت انداختم و یقین داشتم که ایشان امام حسین ((ع)) است. به من فرمود: «تو با قمر بنیهاشم کاری داری؟» مشکلت به دست او حل میشود و با اشاره فرمود: «ابوالفضل آن جاست.» دیدم آقا ابوالفضل وسط میدان میرزمد و میخروشد و به سوی شریعه فرات میرود: و دشمنان را مثل برگ درخت به زمین میریزد. جلو رفتم و دستم را بلند کردم، مثل آن که امام حسین ((ع)) نامهای به من داده بودند که به علمدارش ارائه بدهم. با دست راست نامه را به آقا قمر بنیهاشم ((ع)) نشان دادم، حضرت فقط یک نگاه کردند و فرمودند:
«نگران نباش تا فردا کارت درست میشود»
ایشان (محمدی) با اشک چشم گفت: فردای آن شب برگه معافیت من از سربازی درست شد.
تاریخ نقل: ۱۴۲۱ قمری
[صفحه ۴۴۲]
عباس رمضان علیزاده کاشانی. قم
برگرفته از کتاب چهره درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته آقای علی ربانی خلخالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *