معجزات و کرامات

حاج اسماعیل انصاری زنجانی و کرامات حضرت ابوالفضل

جناب مستطاب فاضل ارجمند آقای حاج اسماعیل انصاری زنجانی طی مرقومهای در لیلهی فرحهالزهراء (س) ۱۴۱۹ ق، یکی از مشاهدات خود را چنین نقل میکند
کرامتی از حضرت اباالفضل العباس (ع) که خود شاهد بودم در اینجا ذکر میکنم:
در سال ۱۳۹۶ قمری، ماه صفر، با خانوادهی هفت نفری به عتبات عالیات مشرف شدیم و در روز اربعین به زیارت سیدالشهداء و حضرت اباالفضل العباس (ع) موفق گشتیم، و لله الحمد و له المنه.
در یکی از شبها که شب جمعه بود، یک دختر مریض را که حالت جنون داشت، عدهای از زنها که دست او را گرفته و کنترل میکردند از بغداد به حرم حضرت اباالفضل العباس (ع) آوردند دختر که بسیار تنومند هم بود گاهی از کنترل زنها خارج شده، سر و صدا به راه میانداخت و حتی چادر و حجاب را از خود دور میکرد. بالاخره در بالای سر حضرت دست و پایش را بستند نزد ضریح خوابانیدند و به عنوان توسل و دخیل به ضریح بستند، زوار و خدام و همراهانش همگی نگران حال او بودند. ناگهان دختر از جا پرید و نشست. همراهان وی و کلیه زوار جلو آمدند تا از تغییر وضعیت او آگاه شوند، که دوباره ناراحت شد و تشنج او را گرفت. اندکی بعد دیدند تشنج و ناراحتیهایش کاملا برطرف شده و در کنار ضریح حضرت اباالفضل العباس (ع) شفا پیدا کرده است. مردم ریختند که لباسهای او را به عنوان تبرک ببرند، خدام حرم مانع شدند و او را به حجرهی نزدیک حرم بردند. طبعا همراهان دختر، از این کرامت حضرت مسرور و خوشحال شدند. رفع الله رایه العباس.
بر گرفته از کتاب چهره درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته آقای علی ربانی خلخالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *