معجزات و کرامات

حبیب الله موسوی نقل کرامات حضرت ابوالفضل

۲۲- حجتالاسلام و المسلمین حامی و مروج مکتب اهلبیت (ع) جناب آقای شیخ عبدالقائم شوشتری نقل میکند:
قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شبی در مسجد جمکران قم با جمعی از دوستان ولایتی نشسته بودیم.
یکی از دوستان گفت: هر یک از برادران اگر کرامتی از ائمهی اطهار (ع) یا امامزادگان، یا اولیاء الله دیدهاید، نقل کنید.
جمع دوستان – که حدود ده الی دوازده نفر بودند – هر یک مطلبی نقل کردند. من جمله جناب حجتالاسلام و المسلمین آقای سید حبیبالله موسوی که آن موقع حدودا پنجاه سال داشت، گفت: زمان ملک فیصل، آخرین پادشاه عراق به
[صفحه ۶۷۰]
کربلا مشرف بودم، برای زیارت حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) رفته بودم، ناگاه مشاهده کردم که حدود ده نفر شرطه (پلیس شهربانی) دو نفر متهم به دزدی اسلحه را که هر دو نفر از مامورین شهربانی کربلا بودند، با دستبند آوردند و در ایوان طلا ایستادند و در دو صف مقابل هم متوقف شدند.
ابتدا رئیس شهربانی سخنان کوتاهی خطاب به مرد که در ایوان حرم مطهر حضور داشتند، گفت: آقایان! در شهربانی ما یک اسلحه کمری گم شده و این دو نفر متهم به سرقت هستند. امروز برای سوگند اینها را آوردهایم.
سپس دستبند یکی را باز کرد و گفت: وسط این دو صف از مامورین بایست و رو به حضرت ابوفاضل نموده بگو: به این بزرگوار قسم که من اسلحهی کلانتری را ندزدیدهام.
او هم قسم خورد و همانجا ایستاد.
مامورین و رئیس کلانتری که به حال آماده باش و سلام نظامی ایستاده بودند، آزاد شدند، رئیس شرطهها رو به نفر دوم نمود و گفت: شما هم قسم بخور.
او هم مانند نفر اول سوگند خورد و بلافاصله بدنش از زمین به ارتفاع سه متر بلند شد و محکم بر زمین خورد و مانند ذغالی سیاه خشک گردید. مامورین جسد همکار خود را برداشتند و با خود بردند و آن متهم اول – که بیگناه بود – برای عرض تشکر به داخل حرم وارد شد و مردم کربلا هم متوجه شدند.
[صفحه ۶۷۳]
برگرفته از کتاب چهره درخشان حضرت ابوالفضل نوشته: آقای علی ربانی خلخالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *