معجزات و کرامات

علیرضا گل محمدی ابهری نقل کرامات حضرت ابوالفضل

ثقهالاسلام جناب آقای حاج شیخ علیرضا گل محمدی ابهری زنجانی، شب ۲۷ جمادیالثانیهی سال ۱۴۱۶ ه.ق در حرم مطهر کریمهی اهل بیت حضرت فاطمهی معصومه (س) نقل کرد:
یکی از اهالی کربلا، عربی را میبیند که در حرم حضرت قمر بنیهاشم ابوالفضل العباس (ع) کنار ضریح مطهر ایستاده و با حضرت سخن میگوید.
آقاجان، صد دینار از شما پول میخواهم؛ میدهی که بده و اگر نمیدهی میروم حرم حضرت سیدالشهداء امام حسین (ع) شکایت شما را به آن حضرت میکنم.
سپس سرش را به طرف ضریح مطهر برده و میگوید: فهمیدم، فهمیدم! و از حرم بیرون میرود. عرب مزبور به بازار رفته و به یکی از مغازهداران میگوید: آقا فرموده است صد دینار به من بده. او میگوید: نشانی شما از آقا چیست؟ میگوید: به این نشان، که پسر شما مریض شده بود و شما صد دینار نذر حضرت ابوالفضل العباس (ع) کردی؛ بده! و او هم صد دینار را میدهد.
ناقل میگوید: به مرد عرب گفتم: چطور شد با حضرت صحبت کردی و نتیجه گرفتی. گفت: به حضرت گفتم اگر پول ندهی، میروم شکایت شما را به برادرت امام حسین (ع) میکنم. اینجا بود که دیدم حضرت، داخل ضریح ظاهر شد و در حالی که روی صندلی نشسته بود، حوالهای به من داد. من هم رفتم و از بازار گرفتم.
[صفحه ۳۸۲]
برگرفته از کتاب چهره درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته: علی ربانی خلخالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *