معجزات و کرامات

قسم سنیهای اهل عراق به حضرت ابوالفضل

۲٫ در عراق، نزد بسیاری از مردم، خصوصا بین عشایر رسم است (کما اینکه در خود ایران هم این چنین است) که به منظور محکمکاری در قضیهی شراکت یا کارهایی دیگر، برای آنکه به همدیگر خیانت نکنند و بین شرکاء اطمینان حاصل شود، به حضرت ابوالفضل العباس (ع) قسم میخورند. البته این کار غالبا در بین ما شیعیان رواج دارد، اما گاه دیده میشود که اهل سنت نیز، آن هم افراد متعصب آنها، همین کار را انجام
[صفحه ۵۱۹]
میدهند، مثل همین سران حکومت بعث عراق که کلا اهل سنت بوده و از شهری به نام «تکریت» که معروف به دشمنی با اهل بیت (ع) و شیعیان و دوستان آنها است، برخاستهاند.
بهترین دلیل بر این مطلب، عملکرد آنها است. چه آنان، زمانی که حکومت عراق را به دست گرفتند، نسبت به شیعیان و روحانیون و حوزههای علمیه نجفاشرف و کربلا و سایر بلاد و حتی مراجع تقلید، خصوصا مرجع اعلای شیعیان جهان حضرت آیه الله العظمی آقای سید محسن طباطبایی حکیم اعلی الله مقامه الشریف شروع به خشونت و بدرفتاری کردند و به اخراج دهها هزار نفر از ایرانیهای شیعهی مقیم اعتاب مقدسه و منع مجالس عزاداری برای حضرت سیدالشهداء حسین بن علی (ع) و سایر شعائر حسینی پرداختند. غرض از این مقدمه، معرفی خباثت سران رژیم عراق است که با این همه تعصب و خباثت، باز نسبت به مقام و عظمت و کرامت حضرت ابوالفضل العباس (ع) خاضعند، و لذا بعد از روی کار آمدنشان، در همان هفتههای اول، به حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) آمده و به آن حضرت قسم خوردند که با هم کار کرده و به یکدیگر خیانت نکنند! چنانچه یکی از سران آن حکومت به نام حردان التکریتی در یادداشتهای خویش که به چاپ رسیده، به این مطلب اشاره دارد.
بر گرفته از کتاب چهره درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته آقای علی ربانی خلخالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *