معجزات و کرامات

کرامات حضرت ابوالفضل شفای دانشجوی نابینا

خطیب توانا، دانشمند بزرگوار، جناب حجهالاسلام والمسلمین آقای حاج سید جاسم طویریجی، که فعلا ساکن قم و قبلا از خطبای کربلا بودهاند، در ایام فاطمیه (س) شفاها به مولف این کتاب فرمودند:
در سال ۱۳۹۴ قمری مطابق ۱۹۷۶ میلادی، در حرم مطهر امام عظیمالشان حضرت حسین بن علی بن ابیطالب (ع) منبر میرفتم. شبی پس از منبر، که اتفاقا شب جمعه هم بود، برای زیارت و عرض حاجت به حرم باصفای حضرت قمر بنیهاشم ابوالفضل العباس (ع) رفتم. در یکی از حجرات حرم مطهر دیدم خیلی شلوغ میباشد. جمعیت زیادی جمع شدهاند و پلیس هم هست. سوال کردم چه خبر است؟ گفتند: جوانی دانشجو که چشمهایش را از دست داده بود، به عنایت حضرت ابوالفضل العباس (ع)، شفا داده شده است. او را به اطاق کلیددار بردند. بنده با این جوان صحبت کردم و پرسیدم که جریان شما از چه قرار بوده است؟
وی در توضیح مسئله گفت: من در مدینهالطب بغداد کار میکردم. در یکی از کلاسهای طبی، بدن انسانی را تشریح میکردند، چون چشمم به آن منظره افتاد یکدفعه نابینا شدم. سپس با خاطرنشان ساختن این نکته که وی اصلا بغدادی میباشد، افزود: در پی این جریان، به تمام دکترهای حاذق بغداد مراجعه کردم ولی نتیجه نبخشید و دکترهای عراق کلا از من مایوس شدند. چون تمام درها به رویم بسته شده و قبل از این حادثه نیز خودم شخصا ارادت خاصی به آقا حضرت قمر بنیهاشم (ع) داشتم، لذا به امید شفا، با دلی شکسته به کربلا آمدم و داخل حرم فرزند رشید امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع)، حضرت عباس (ع)، شدم و خطاب به آن حضرت عرض کردم: ای باب الحوائج شما قدر چشم را خوب میدانی، چرا که از دست نامردمان مصیبت نابینایی را چشیدهای، از خدا بخواه که چشمهایم به حالت اول برگردد. اینجا بود که ناگهان دیدم یک شبحی همانند دست بر روی چشم من کشیده شد و چشمم به حالت اول بازگشت و بینایی خود را بازیافتم، و اینک مرا به اطاق کلیددار آوردهاند.
آقای طویریجی افزودند: مردم که این کرامت را از حضرت دیدند به سوی آن جوان یورش بردند که لباسهایش را به عنوان تبرک ببرند، لذا مامورین آمدند و او را به اطاق کلیددار راهنمایی کردند تا اذیت نشود.
[صفحه ۴۵۱]
برگرفته از کتابچهره درخشان قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته علی ربانی خلخالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *