معجزات و کرامات

چهل روز زیارت عاشورا، هدیه به محضر قمر بنى هاشم (ع)

چهل روز زیارت عاشورا، هدیه به محضر قمر بنى هاشم علیه السلام

حجه الاسلام و المسلمین آقاى شیخ على صافى اصفهانى ، فرزند مرحوم آیه الله آقاى حاج شیخ حسن اصفهانى رئیس حوزه علمیه اصفهان ، طى نوشته اى مرقوم داشته اند:
کرامتى را که مى نویسم مربوط است به سید محمدمهدى حیدرى ، فرزند حجه الاسلام والمسلمین حاج سید علیرضا حیدرى یزدى ، عالم وارسته و با نفوذ استاد یزد؛ و بنده ، که داماد ایشان هستم آن را از زبان ایشان (حاج سید علیرضا حیدرى ) و همچنین از زبان مادر عیال خود، که علویه اى متقى و دل شکسته مى باشد، شنیده ام .
در نیمه شعبان ، فرزند هفت ماهه اى از ایشان متولد مى شود که وزنش با لباسهایى که بر تن داشت کمتر از یک کیلوگرم بود. نامش را به میمنت این روز خجسته ، با نام صاحب الزمان – عجل الله تعالى فرجه الشریف – عجین مى کنند. متاسفانه زانوى چپ مهدى ، موقعى که متولد شد، کشکک نداشت و درنتیجه برعکس ‍ پاهاى سالم به سمت جلو تا مى شد. وى را نزد دکترهاى زیادى بردند، چه در ایران و چه در عراق ولى همه گفتند این کودک ، قابل علاج نیست مگر آنکه بزرد شود و بعد از سن بلوغ کشکک مصنوعى به پایش پیوند زنیم تا شاید به حالت عادى برگردد (آن هم با قید احتمال ) پدر دلسوخته ، در یکى از شبهاى جمعه به کربلا مشرف گشته و در حرم حضرت اباالفضل علیه السلام متوسل به باب الحوائج قمر بنى هاشم علیه السلام مى شود و نذر مى کند چهل روز به زیارت عاشورا بخواند و ثوابش را به محضر حضرت اباالفضل علیه السلام هدیه نماید. آنگاه چهل روز، زیارت عاشورا مى خواند ولى بعد از چهل روز مى بیند که پاى کودک هیچ فرقى نکرد. مجددا چهل زیارت عاشوراى دیگر را شروع مى کند. چند شب که از چهله دوم مى گذرد، مادر کودک در خواب مى بیند که خانمى مجلله و نورانى او را بیدار مى کند مى فرماید: بلند شو، بچه ات خوب شده است ! از خواب بیدار مى شود به سراغ بچه مى رود، مى بیند بچه همچون یک دسته گل خوابیده با پاى سالم دارد دست و پا مى زند!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *