معجزات و کرامات

کرامات حضرت اباالفضل العباس – راه توسل

۱ (عباس ) در حروف ابجد مطابق با عدد ۱۳۳ است . به تجربه رسیده که اگر کسی برای برآورده شدن حاجت و رفع گرفتاری ، بعد از نماز روز جمعه ، ۱۳۳ مرتبه رجا بگوید: یا کاشِفَ الْکَرْبِ عَنْ وَجْهِ الْحُسَیْنِ اِکْشِفْ لی کَرْبی بِحَقِ اَخْیکَ الْحُسَیْنِ (ع حاجت او برآورده و گرفتاری برطرف می شود. ۲ اشخاصی که در بیابان تشنه و در معرض هلاکند، توسل جستن به ابی القربه (یا اباالقربه ) موثر بوده و بدین وسیله رفع تشنگی از آنان می شود، این امر نیز تجربه شده است .
۳ مرحوم بیرجندی در کتاب شریف کبریت احمر می نویسد: در سفر عتبات عالیات در عالم رو یا دیدم اگر کسی گوید:(عَبْداللّه اَبَاالْفَضْل دَخیلَک ) حاجت او برآورده شود
پس از آن احقر مکرّر به آن عمل کردم و حوائج مهم و بزرگی برآورده شد.
۴ به تجربه رسیده که نذر برای (ام البنین (علیهاالسلام )) و اطعام مستمندان به نام (اباالفضل (ع)) برای برآورده شدن حاجات مو ثر است .
۵ از مرحوم آیت الله العظمی (آقای سیدمحمود حسینی شاهرودی قدس سره ) نقل شده است که فرموده بود: من در مشکلات ، صد مرتبه صلوات برای (مادر حضرت ابوالفضل العباس (ع) ام البنین (ع)) می فرستم .(بنده هم مو لف کرارا به آن رسیده ام )
۶ چهارشب جمعه ، ده مرتبه سوره یس ، بدین طریق :
شب جمعه اوّل سه مرتبه ، شب جمعه دوم سه مرتبه ، شب جمعه سوم سه مرتبه ، شب جمعه چهارم ، یک مرتبه سوره یس به نیابت از (حضرت ابوالفضل العباس (ع)) هدیه برای مادرش (ام البنین (ع)) بخواند ان شا الله حاجت روا گردد.(۱۱۵)
عشق تو این سوختن و ساختن
دست سپر کردن و جان باختن
چار امامی که ترا دیده اند
دست علم گیر تو بوسیده اند
طفل بُدی مادر والاگهر
برد ترا ساحت قدس پدر
(چشم خداوند)(۱۱۶) که دست تودید
بوسه زند و اشک ز چشمش چکید
دید چو در کرببلا شاه دین
دست تو افتاده بروی زمین
خم شد و بگذاشت سر دیده اش
بوسه بزد با لب خشکیده اش
حضرت سجاد هم آندست پاک
بوسه زد و کرد نهان زیر خاک (۱۱۷)
برگرفته از کتاب کرامات العباسیّه (معجزات حضرت ابالفضل العباس بعد از شهادت ) نوشته: علی میرخلف زاده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *