معجزات و کرامات

کرامات حضرت عباس شفای دختر در حال مرگ

نویسنده ی کتاب شخصیت ابوالفضل قمر بنی هاشم علیه السلام می نویسد:
سید ارجمند و مورد وثوق، آقای حاج محمدعلی ضوابطی برایم نقل کرد: من به اتفاق خانواده و فرزند زاده ام به عتبات مقدسه (واقع در عراق) سفر کردیم، هنگامی که به کربلا رسیدیم، فرزند زاده ام که دختر چهار ساله بود، دچار بیماری بسیار سختی شد، به درمان های اولیه پرداختیم، حالش بدتر شد، پزشک را به بالین کودک آوردیم، نسخه ای نوشت، سپس به من به طور محرمانه (که خانواده ام با خبر نشود) گفت: «حال این کودک بسیار بد است، و امید بهبودی نیست، من نخواستم نزد خانواده ی شما حرفی زده باشم.»
کودک در حال اغماء بود، خانواده از درون اتاق، سخن دکتر را شنید، بی درنگ چادر بر سر نموده و گفت: «من می روم و کار را درست کنم.»
او (که عازم حرم حضرت عباس علیه السلام بود) رفت، من در بالین کودک بودم ناگاه پس از لحظاتی دیدم کودک چشم خود را باز کرد، و سر از بستر برداشت و گفت: «آقا جان مرا در آغوش بگیر.»
تعجب کردم، که او چگونه به هوش آمد و برخاست و زبان گشود، در این هنگام گفت: «بی بی خانم کجاست؟» (منظور او مادربزرگش، همسرم بود) گفتم: الآن می آید، همچنان در تعجب بودم که همسرم
[صفحه ۲۳۷]
آمد و دید دختر بیمار در آغوش من است، گفت: دیدی شفا گرفتم؟ گفتم: کجا رفتی؟ گفت: به حرم حضرت عباس علیه السلام رفتم و با تضرع عرض کردم: «یا اباالفضل! من زائر تو هستم. اگر باب الحوائج نبودی به اینجا نمی آمدم، کودکم در خطر مرگ است، لطفی کن تا شفا یابد، اگر او بمیرد، جواب پدرش را چه بدهم؟»
همین سخن را گفتم و از حرم بیرون آمدم، اینک می بینم آن حضرت لطف و مرحمت فرموده: و از درگاه خداوند شفای دخترم را گرفته است. [۲۵۲] .
در پایان با عرض عذر تقصیر به پیشگاه مقدس حضرت عباس علیه السلام که با این قلم ناقص، به شرح زندگی آن والا مقام، پرداخته ام، این کتاب را با همان سلام که از امام صادق علیه السلام در اذن ورود به حرم آن بزرگوار نقل شده، زینت می بخشم:
سلام الله و ملائکته المقربین، و انبیائه المرسلین، و عباده الصالحین، و جمیع الشهداء و الصدیقین، و الزاکیات الطیبات فی ما تغتدی و تروح علیک یابن امیرالمؤمنین، اشهد لک بالتسلیم و التصدیق و الوفاء و النصیحه لخلف النبی المرسل صلی الله علیه وآله؛
سلام خدا و سلام فرشتگان مقرب درگاه خدا، و سلام
[صفحه ۲۳۸]
پیامبران مرسل و بندگان شایسته اش، و سلام همه ی شهیدان و صدیقان، و درود پاک همه ی پاک سرشتان پاک روش در صبحگاهان و شامگاهان بر تو ای پسر امیرمؤمنان علیه السلام. گواهی می دهم که تو نسبت به جانشین رسول اکرم صلی الله علیه وآله امام حسین علیه السلام در مقام تسلیم بودی، او را تصدیق کردی و نسبت به او وفاداری و خیرخواهی نمودی.» [۲۵۳] .
ای ماه بنی هاشم خورشید لقا عباس
ای نور دل حیدر، شمع شهدا عباس
از دست غم دوران من رو به تو آوردم
دست من بی کس گیر از بهر خدا عباس

بسم الله الرحمن الرحیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *