معجزات و کرامات

کرامت صد و بیست و پنجم حضرت ابوالفضل به یهودی

در کتاب چهره درخشان حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام چنین نقل شده:
در بروجرد فردی یهودی موسوم به یوسف و معروف به دکتر بود که ثروت زیادی داشت، ولی فرزندی نداشت، برای فرزنددار شدن، چند زن را به همسری گرفت، اما از هیچ کدام فرزندی به دنیا نیامد، هر چه خودش می دانست و هر چه دیگران گفتند، از دعا و دارو، به کار بست و عمل کرد، ولی این ها نیز اثری نبخشید، روزی مأیوس نشسته بود، مرد مسلمانی نزد او آمد و پرسید: چرا افسرده ای؟!
گفت: چرا نباشم؟ چند میلیون ریال مال و ثروت جمع کرده ام برای دشمنان! زیرا فرزندی ندارم که بعد از مرگم مالک آنها شود، و در آخر، اوقاف وارث ثروت من می گردد.
آن مسلمان پاک طینت گفت: من راه خوبی بهتر از تو می دانم، اگر توفیق داشته باشی می توانی از آن طریق به مقصودت نایل شوی، ما مسلمان ها یک باب الحوائج داریم که نامش اباالفضل العبّاس علیه السلام است، هر کس به آن بزرگوار متوسل می شود
ص: ۲۰۶
ناامید بر نمی گردد، ما به آن حضرت متوسل می شویم و حاجتمان را به وسیله او از خدا می گیریم، تو هم به صورت مخفی خدمت آن حضرت برو و عرض حاجت کن، تا فرزنددار شوی.
دکتر یوسف می گوید: حرف این مرد مسلمان را قبول کرده و مخفی از چشم زن ها و همسایه و مردم، با قافله ای به سوی کربلاء حرکت کردم، در آنجا وارد حرم مطهر حضرت اباالفضل العبّاس علیه السلام شده و عرض کردم: آقا، دشمن تو و دشمن پدرت در خانه ات آمده و عرض حاجت دارد، حاشا به شما که مرا ناامید برگردانی.
حاجت خود را به محضر آن حضرت اظهار داشته و از حرم بیرون آمدم و باز به طور مخفی با قافله دیگری به بروجرد برگشتم، پس از سه ماه زنم حامله شد و چون فرزند پسری به دنیا آورد نامش را غلام عبّاس نهادم. چندی بعد نیز برای بار دوم حامله شده و چون باز پسری به دنیا آورد این بار نامش را غلام حسین گذاشتم.
یهودی های بروجرد مطلب را فهمیده و به من اعتراض کردند که چرا اسم مسلمانان را روی پسرانت گذاشته ای؟! هر چه دلیل آوردم مقبول نشد. عاقبت به آنها گفتم که قضیه از چه قرار است.
به آنها گفتم که این دو پسر را از حضرت اباالفضل العبّاس علیه السلام گرفته ام و جریان را از اول تا آخر برایشان نقل کردم.
آن یهودی تا زنده بود به علماء و سادات احترام کامل می گذاشت، ولی همچنان در دین یهود باقی ماند.
برگرفته از کتاب ابوالفضل العباس علیه السلام نوشته آقای قاسم رجبیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *